Piękny uśmiech

Piękny uśmiech to jeden z najważniejszych elementów urody człowieka. To on decyduje o pierwszym wrażeniu. Idealne rysy twarzy, zdrowa cera, zadbane włosy, a także kształt i kolor oczu mają wpływ na atrakcyjność urody człowieka, ale to nie one decydują o pierwszym wrażeniu. Nawet najpiękniejsze rysy twarzy nie będą miały znaczenia gdy pojawią się widoczne defekty zębów. Pierwszym i pozostającym w pamięci wrażeniem będą zawsze braki zębowe, przebarwienia, wypłukane wypełnienia. Nie będzie pięknego uśmiechu bez zdrowych zębów – to jest całkowicie pewne. Pewne jest też że pierwsze wrażenie możemy zrobić tylko raz. W tej kwestii z pewnością nie pomoże najlepszy chirurg plastyczny, kosmetyczka czy wizażystka – bo to domena dentysty. Tylko stomatolog i higienistka stomatologiczna może tu dużo pomóc. Piękno jest różnie definiowane w różnych częściach świata, ale świat jest zgodny co do wpływu zdrowych zębów na ogólne wrażenie związane z szeroko pojętą urodą.

Piękny uśmiech pozwala na przekazywanie dobrych emocji, a przez to budowanie pozytywnych relacji i w konsekwencji bardziej efektywną komunikację i łatwiejsze nawiązywanie kontaktów.

Aby pielęgnować tę najpiękniejszą ozdobę człowieka, konieczne są częste zabiegi profilaktyczne, czyszczenie, skaling, a czasem fluoryzacja lub lakierowanie zębów. W poważniejszych przypadkach również wymiana przebarwionych wypełnień. Podstawą jest też zrównoważona dieta bogata w wapń, fosfor, a także w witaminy A, D i C.